Spółka energetyczna Shell planuje podwoić swoje inwestycje w odnawialne źródła energii do około 4 miliardów dolarów rocznie. Aktualnie wydatki te kształtują się na poziomie 1-2 miliardów dolarów rocznie.

W wywiadzie dla brytyjskiego „The Guardian” Maarten Wetselaar, dyrektor działu Shella zajmującego się gazem i OZE, zadeklarował, że Shell zamierza znacznie zwiększyć wydatki na OZE. Podkreślił również, że dotychczasowe inwestycje cieszą się dużą stopą zwrotu, co zachęca firmę do zwiększania wydatków na OZE od 2020 roku.

Dużą częścią planowanych inwestycji ma być budowa instalacji wiatrowych, w szczególności w Europie i Stanach Zjednoczonych. Dodatkowo firma postrzega Chiny, Indie, Tajwan oraz Japonię jako potencjalne miejsca na nowe projekty.

Władza wykonawcza Shella zaprzeczyła, że spuścizna firmy jako producenta paliw kopalnych utrudniłaby jej starania, aby przekonać ludzi do zakupu czystej energii z OZE, twierdząc, że badania firm pokazały, że ludzie kupują od niej energię elektryczną. “Zaufana marka energii najwyraźniej podróżuje, od paliw do prądu” – powiedział Maarten Wetselaar.

Energia solarna będzie największym na świecie źródłem prądu, powiedział, ze względu na liczbę regionów, w których ta inwestycja będzie opłacalna.

 

Zostaw swoją odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *