Tauron Ekoenergia pracuje nad stworzeniem Wirtualnej Elektrowni

Jak informuje serwis wnp.pl elektroniczna platforma, na której zostaną połączone moce istniejących elektrowni OZE, będzie efektem prac nad projektem Wirtualnej Elektrowni prowadzonych w spółce Tauron Ekoenergia.

Każdą elektrownię OZE bez względu na jej położenie geograficzne będzie można przyłączyć do wirtualnej elektrowni Taurona.  Koncern podkreśla, że projektowane rozwiązania opierają się na zaawansowanych systemach informatycznych. W niedalekiej przyszłości zarządzanie wirtualną elektrownią, w oparciu o dedykowane jej rozwiązania informatyczne, pozwoli na realne podniesienie efektywności ekonomicznej tych obiektów – zapowiada Tauron.

Moduł decyzyjny platformy będzie analizował nie tylko prace elektrowni w aspekcie technicznym. Równie istotny będzie monitoring aspektów rynkowych, po to aby rekomendować podjęcie najbardziej opłacalnych działań handlowych. Projekt zakłada współpracę z inwestorami indywidualnymi, dając im możliwość przyłączenia posiadanych źródeł do wirtualnej elektrowni  – wyjaśnił Tauron.

Źródło: wnp.pl

Autor: Redakcja onOZE