Czy powstanie globalny rynek handlu emisjami CO2?

Komisarz Unii Europejskiej ds. klimatu Miguel Arias Canete poinformował 22 stycznia w Brukseli, że Komisja Europejska planuje zorganizować wiosną dużą konferencję na temat stworzenia globalnego rynku handlu emisjami CO2. Był to jeden z tematów konferencji klimatycznej w Katowicach COP24.

Miguel Arias Canete wziął udział w konferencji zorganizowanej przez Polski Komitet Energii Elektrycznej oraz Stałe Przedstawicielstwo RP przy UE. Unijny komisarz ds. klimatu, wiceminister środowiska Michał Kurtyka, eurodeputowani oraz eksperci z kilkunastu krajów podsumowali główne osiągnięcia szczytu klimatycznego w Katowicach COP24, który odbył się w grudniu 2018 roku.

Komisarz UE podkreślał, że szczyt przyniósł sukces, bo wprowadził w życie ustalenia porozumienia klimatycznego z Paryża. “W ciągu ostatnich kilku lat coraz częściej dostrzegaliśmy wpływ zmian klimatycznych na ludzi i społeczności na całym świecie. Przybyliśmy do Katowic z bardzo konkretnym zestawem ostrzeżeń od naukowców z całego świata. Sukces nie był gwarantowany, ale udało się go osiągnąć” – wskazał.

Zobacz również: Minister energii każe energetycznym spółkom zaciskać pasa. Firmy dostały list

Canete zaznaczył jednak, że nie wszystko, co było zaplanowane, udało się ustalić. Takim otwartym tematem wciąż pozostają ustalenia dotyczące stworzenia globalnego rynku handlu emisjami CO2. Jak powiedział, wiosną KE chce zorganizować konferencję na ten temat.

Źródło: wnp.pl

Udostępnij:

Autor: Redakcja onOZE