Nissan na Poznań Motor Show 2019

Samochody elektryczne stają się elementem motoryzacyjnego krajobrazu, także w Polsce. I to właśnie elektromobilność będzie tematem przewodnim eskpozycji Nissana podczas tegorocznego Poznań Motor Show. Centralne miejsce stoiska japońskiego producenta zajmie specjalna wersja najpopularniejszego samochodu elektrycznego na świecie – wyścigowy Nissan LEAF NISMO RC. W Poznaniu nie zabraknie również nowego Nissana LEAF e+ o większej mocy i zasięgu, a także egzemplarza, którym słynny podróżnik, Marek Kamiński, przejechał do Japonii i z powrotem w ramach No Trace Expedition. Nissan pokaże także inne nowości w gamie, w tym modele Micra N‑Sport i Qashqai N‑Motion.

Nissan od dekady konsekwentnie wdraża strategię popularyzacji i rozwoju bezemisyjnej mobilności. Wizytówką tej koncepcji jest LEAF – najpopularniejszy samochód elektryczny na świecie, będący jednocześnie ikoną Nissan Intelligent Mobility, czyli przyjętej przez producenta wizji dotyczącej sposobu prowadzenia samochodu, źródła jego napędu oraz jego integracji z otoczeniem. LEAF jest także pierwszym samochodem zeroemisyjnym, którego łączna sprzedaż na świecie przekroczyła 400 000 egzemplarzy. Dlatego zaskoczeniem nie powinien być fakt, że wiodącą rolę na stoisku będą odgrywać właśnie samochody elektryczne.

„Samochody bezemisyjne stają się coraz popularniejsze. To zasługa rozwoju i dostępności infrastruktury ładowania, rosnących zasięgów tych samochodów, ale także coraz większej świadomości społeczeństwa. Już dziś coraz więcej kierowców w Polsce deklaruje, że rozważa w najbliższym czasie zakup samochodu elektrycznego. Wszystkich odwiedzających targi w Poznaniu serdecznie zapraszamy na nasze stoisko, gdzie pokażemy najnowszą odsłonę elektrycznego bestsellera – Nissana LEAF e+ – oraz ekstremalnego Nissana LEAF NISMO RC  mówi Dorota Pajączkowska, PR Manager marki Nissan w Polsce.

Elektromobilność to jednak nie tylko samochody elektryczne, ale także cały otaczający je ekosystem. W przeciwieństwie do większości producentów, którzy dopiero rozpoczynają swoją elektromobilną drogę, Nissan, jako światowy lider w tym zakresie, ma za sobą już ponad 10-letnie doświadczenie. Dlatego też japoński koncern kwestię elektromobilności postrzega znacznie szerzej. Poza produkcją samochodów oferuje kompleksowe wsparcie infrastrukturalne oraz usługi energetyczne.

Zależy nam na rozwoju całego e-mobilnego ekosystemu. W rezultacie inwestujemy w rozwój infrastruktury ładowania w Europie oraz wprowadzamy na rynek technologie wspierające integrację pojazdów z ich otoczeniem” – dodaje Dorota Pajączkowska.

Źródło: poland.nissannews.com

Udostępnij:

Autor: Redakcja onOZE