Ulubione elektryczne modele Niemców

Jaki model najlepiej sprzedaje się w Niemczech? Tu małe zaskoczenie. W roku 2018 sprzedano za Odrą najwięcej samochodów elektrycznych Renault Zoe. Nabyło je aż 6360 osób. Dopiero na drugim miejscu znalazł się elektryczny Golf z 5743 sprzedanymi pojazdami. Trzeci jest nieduży Smart Fortwo (4204 sprzedanych pojazdów), czwarta lokata należy do BMW i3 (3792). Dalej idą Kia Soul, Smart Forfour i…  dopiero na siódmym miejscu znalazł się Nissan Leaf z 2380 samochodami sprzedanymi w ciągu całego ubiegłego roku.

Oczywiście rynek sprzedaży podlega ciągłym zmianom. Dla przykładu liderem tylko w lutym 2019 roku była Tesla Model 3. A 959 samochodów tego modelu sprzedanych w Niemczech w ciągu zaledwie miesiąca każe przewidywać, że Model 3 zajmie wysoką pozycję w zestawieniu za cały rok 2019. Dodajmy, że najczęściej kupowanym modelem Tesli w Niemczech w 2018 roku był Model S. Z 1248 egzemplarzami sprzedanymi w ciągu całego roku.

Być może jednak już wkrótce te statystyki się zmienią. Biorąc pod uwagę zamiłowanie Niemców do rodzimych marek i fakt, że już wkrótce na rynek wkroczy Audi e-Tron oraz elektryczny Mercedes EQC, całkiem możliwe, że to te modele będą za zachodnią granicą bardziej popularne.

Udostępnij:

Autor: Redakcja onOZE