Przybylski: Ustawa dla offshore to kostka, która wprawi całe domino w ruch

Ustawa, lub zbiór ustaw dedykowanych morskim farmom wiatrowym to w całej wiatrowej układance kluczowa kostka domina. Bez niej nie zostaną wprawione w ruch kolejne kostki, czyli decyzje, wydatkowanie, inwestycje i wreszcie sama budowa offshore – powiedział Paweł Przybylski, prezes zarządu Siemens Gamesa Renewable Energy w Polsce, w rozmowie z portalem BiznesAlert.pl.

BiznesAlert.pl: Dlaczego branża uzależnia podjęcie ostatecznych decyzji inwestycyjnych od przyjęcia ustawy o offshore?

Paweł Przybylski, prezes zarządu Siemens Gamesa Renewable Energy w Polsce: Ustawa lub zbiór ustaw dedykowanych morskim farmom wiatrowym jest kluczowa. Nie możemy bez niej działać i nie jesteśmy w tym podejściu osamotnieni. Oczekiwanie na legislacje, która wprawi w ruch sektor tak samo miało miejsce w innych krajach Europy czy w Azji.

Nasza branża potrzebuje legislacji, która pomoże przy rozwoju morskich farm wiatrowych. Jest to niezbędne, aby rozpocząć tego typu inwestycje już bezpośrednio na morzu, jak również dla inwestorów. Deweloperzy bez tego prawa, bez wiedzy jak będzie wyglądać taryfa gwarantowana i ich przychody oraz jaka będzie potrzebna moc, nie są w stanie przygotować biznesplanu. Bez tego prawa nie będzie możliwe zakończenie fazy przygotowawczej, złożenie dokumentacji i rozpoczęcie budowy.

Więcej na biznesalert.pl

Udostępnij:

Autor: Redakcja onOZE