Protest właścicieli Tesli Model 3 przeciwko spadkowi cen

Grupa właścicieli Tesli Model 3 protestowało przed europejską fabryką Tesli w Tilburgu. Właściwie to nie pierwszy raz, kiedy właściciele Tesli posunęli się tak daleko, że protestowali przeciwko znaczącym zmianom cen w Tesli.

To nie pierwszy tego typu protest, na początku roku protestowano głównie przeciw spadkowi cen Model S i Model X, ale teraz niektórzy właściciele modeli europejskich z modelu 3 również są zdenerwowani.


Grupa z nich nosiła czerwone kamizelki, nawiązując do żółtych kamizelek we Francji, aby zaprotestować przed fabryką Tesli w Tilburgu.

Jeden z tych właścicieli napisał o sytuacji:

„Dzisiaj uczestniczyłem w tak zwanej akcji „Czerwone kamizelki przeciwko Tesli” w Tesla Factory & Delivery Center w Tilburgu. Wraz z 10 innymi właścicielami Model 3 z Holandii i Belgii, staraliśmy się w pozytywny sposób zwrócić uwagę na motywację Tesli do spełnienia jej umów i uzyskania długofalowych funkcji AP i FSD.”Twierdzą, że Tesla obiecał im pakiet Autopilota za darmo lub pakiet Full Self Driving ze zniżką:

„Większość dotyczy właścicieli Tesla Model 3, którym Tesla zobowiązała się do aktywacji Autopilota za darmo (opcja kosztuje 3200 euro) i / lub do której bardziej zaawansowany pakiet Full Self Driving (FSD to opcja, która kosztuje 6400 euro) jest oferowany ze zniżką. Są też właściciele Tesla Model 3, którzy kupili i zapłacili za Autopilota lub Autopilota + FSD, i którzy czekali na aktywację od miesięcy. ”

Właściciel, o którym mowa, powiedział, że Tesla obniżyła cenę konfiguracji Modelu 3 o 5% zaledwie kilka godzin po zamówieniu.Zorganizowali protest w fabryce w Tilburgu i pojawiło się 11 właścicieli, posiadacze Modelu 3 zablokowali wejście do fabryki, aby zwrócić na siebie uwagę Tesli, i to zadziałało:

„Po zgrupowaniu w Tesli i po rozmowie z prasą na miejscu, użyliśmy 11 Tesli Model 3, aby zablokować wejście i wyjście z zakładu, aby zwrócić uwagę Tesli. Wpłynęło to w ciągu kilku minut i w dialogu z pracownikami Tesli zaproponowali, że natychmiast aktywują obecny autopilot Tesla Model 3 i że wszyscy zostali zaproszeni na kawę/herbatę/cappuccino, gdy zaczęli wykonać aktywację. Wskazano, że musimy zachować spokój, ponieważ tego dnia trzeba było dostarczyć 100 pojazdów i nie stać ich na to, aby inni właściciele z całego kraju udali się do Tilburga, by ubiegać się o ich aktywację ”.

Źródło: electrek.co

Udostępnij:

Autor: Redakcja onOZE