Elon Musk twierdzi, że Tesla może zbudować inne fabryki w Chinach

Elon Musk zasygnalizował, że Tesla Inc., która dąży do ukończenia budowy swojej pierwszej fabryki samochodów w Chinach, może w mieć więcej zakładów produkcyjnych w tym kraju, biorąc pod uwagę skalę rynku.

„Chiny są dość duże pod względem geograficznym, więc może mieć sens posiadanie fabryk w innych częściach Chin w celu obniżenia kosztów logistyki”, powiedział we wtorek Musk inwestorom na corocznym spotkaniu akcjonariuszy Tesli w Mountain View w Kalifornii. „Im szybciej skalujesz, tym więcej masz gotówki”.
Chiny są drugim co do wielkości rynkiem Tesli po USA, a firma buduje gigantyczną fabrykę w Szanghaju, która już w tym roku będzie produkować zarówno akumulatory, jak i samochody na rynek lokalny. Musk powiedział, że zapowiedziany przez Teslę cel osiągnięcia rocznej produkcji 500 000 pojazdów rocznie w zakładzie jest celem „tymczasowym” i długoterminowym, produkcja może przekroczyć milion pojazdów.

Lokalna produkcja w Chinach przyspieszy dostawy i pomoże firmie poprawić wydajność kapitału, powiedział prezes.

Mimo to Musk wskazał, że dalsza ekspansja w Chinach nie nastąpi zbyt szybko.


„Nie możemy wydawać pieniędzy zbyt szybko, wiesz, zabraknie nam tego”, powiedział.

Tesla zaczęła przyjmować zamówienia na tańsze samochody Model 3, które miały być wyprodukowane w Chinach w zeszłym miesiącu. Lokalna produkcja w Chinach, największy na świecie rynek motoryzacyjny, pozwoli również Tesli uniknąć ceł importowych na skutek napięć handlowych.

Źródło: bloomberg.com

Udostępnij:

Autor: Redakcja onOZE