CECEP Solar Energy Technology prezentuje wydajne kosztowo produkty i rozwiązania fotowoltaiczne na targach SNEC 2019

– CECEP prezentuje kolorowe, podwójnie przeszklone półogniwowe moduły PVB; – CECEP unowocześnia fabrykę w celu odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na produkty.

SZANGHAJ, 21 czerwca 2019 r. /PRNewswire/ – W celu zmniejszenia kosztów operacyjnych operatorów energii słonecznej firma CECEP Solar Energy Technology (Zhenjiang), zwana dalej CECEP Zhenjiang zaprezentowała szereg produktów i systemów fotowoltaicznych na targach SNEC 2019, które odbyły się w dniach 4 do 9 czerwca 2019 r. Produkty objęły „świetlistą serię” firmy, czyli kolorowe, podwójnie przeszklone moduły PVB i wysoko wydajne moduły półogniwowe. Prezentacja najnowszych produktów CECEP towarzyszy dążeniom firmy do osiągnięcia parytetu sieci.Wideo o targach: https://cdn4.prnasia.com/002071/mnr/201906/cecep/video1.mp4

Kolorowy, podwójnie przeszklony moduł PVB

Nowo wprowadzony na rynek kolorowy, podwójnie przeszklony moduł PVB był gwoździem programu na targach. PVB (butyral poliwinylu) to materiał, który nadaje szkłu wytrzymałości i lekkości. Kolorowe moduły PVB firmy CECEP mają szerokie zastosowania w budynkach i innych miejscach.Moduł półogniwowy

Wśród wyróżnionych produktów firmy CECEP znalazł się także bardzo wydajny, półogniwowy moduł, w którym ogniwa solarne przecięte są na pół w celu zwiększenia wydajności i wytrzymałości modułu. Według zastępcy dyrektora generalnego CECEP moduły półogniwowe stały się dominującym trendem w branży energii solarnej ponieważ mogą zwiększyć możliwości generacyjne i gwarantują wyższy poziom produkcji energii.

„Dążymy do uzyskania parytetu sieci w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie ze strony rynku. Branża fotowoltaiczna poszukuje większej liczby alternatywnych sposobów na zwiększenie wydajności konwersji i zmniejszenie kosztów. Technologia półogniwowa charakteryzuje się większą wydajnością generacji energii i wytrzymałością termalną, przez co jest częściej wybierana przez producentów modułów. Podwójnie przeszklone moduły PVB są bardziej odporne na surowe warunki pogodowe, mają solidniejszą wydajność, dłuższą żywotność i wyższe możliwości generacyjne”– skomentował Huang Guoping, zastępca dyrektora generalnego CECEP Solar Energy Technology.W 2018 r. firma CECEP rozpoczęła unowocześnianie części najważniejszej infrastruktury w celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania. W przygotowaniach do produkcji masowej modułów firma założyła wielofunkcyjną linię produkcyjną, która może produkować moduły półogniwowe i PVB jednocześnie.

Jak twierdzi dyrektor niedawno unowocześnionego działu modułów He Fei, celem zmian jest osiągnięcie produkcji masowej i automatyzacji. „Naszym celem jest osiągnięcie produkcji na poziomie 500 MW w modułach półogniwowych i podwójnie przeszklonych w dziale modułów” – skomentował He.

Dział ogniw w firmie CECEP rozpocznie proces unowocześniania w sierpniu 2019 r. Dyrektor Gao Ronggang potwierdził, że celem działań jest zwiększenie możliwości w produkcji masowej zwłaszcza ogniw monokrystalicznych PERC.Dział informatyki firmy CECEP rozpoczął integrację „genów smart” z produkcją, zarządzaniem, usługami i logistyką. Dyrektor departamentu Li Ning potwierdził, że dział jest grupą roboczą skupioną na usługach i rozwiązaniach. Dział opracował także dwa systemy cyfrowe do monitorowania i zarządzania własnymi projektami.

O CECEP Solar Energy Technology (Zhenjiang)

Założona w 2010 r. firma CECEP Solar Energy Technology (Zhenjiang) to spółka podległa będącego w posiadaniu państwa chińskiego koncernu Energii Słonecznej w Konserwacji Energii i Ochrony Środowiska. Główna działalność firmy obejmuje opracowywanie, produkcję i sprzedaż ogniw i modułów solarnych, a także prowadzenie badań i rozwoju technologii fotowoltaicznych. Misją firmy jest zwiększenie dostępności ekologicznych źródeł energii, w tym energii słonecznej, w celu utworzenia lepszej przyszłości.

Źródło: pap

Udostępnij:

Autor: Redakcja onOZE