Wideo z budowy Gigafactory 3 Tesli w Szanghaju

Za zaledwie kilka miesięcy Tesla rozpocznie produkcję w Gigafactory 3 w Szanghaju, a teraz rozpoczyna prace nad podstacją, aby zasilić nową fabrykę. Gigafactory 3 to pierwsza fabryka Tesli w Chinach, a także pierwsza fabryka pojazdów elektrycznych w całości należąca do zagranicznego producenta samochodów w kraju.

Ponieważ wojna handlowa między Chinami a Stanami Zjednoczonymi staje się coraz bardziej skomplikowana, coraz ważniejsze staje się posiadanie przez Teslę mocy produkcyjnych w Chinach. Będą mogli uniknąć coraz bardziej niepewnych taryf importowych na największym rynku motoryzacyjnym na świecie.Około 7 miesięcy temu Tesla ogłosił umowę z rządem w Szanghaju, aby zbudować w pełni własnością lokalnej fabryki, a zaledwie około 5 miesięcy temu zapewnili niezbędną powierzchnię 210 akrów dla Gigafactory 3 w Chinach.

Ostatnio aktualizacje wideo dronów pokazują, że budowa ogromnej fabryki jest prawie ukończona, co jest niesamowitym wyczynem w zaledwie 6 miesięcy.

Jednak do rozpoczęcia produkcji potrzeba znacznie więcej niż budynku. Zaczynamy dostrzegać więcej prac na tym froncie, ponieważ Tesla znajduje się zaledwie kilka miesięcy od planowanej daty produkcji.Nowe wideo z fabryki dronów pokazuje, że pracują na podstacji w pobliżu fabryki:

Źródło: electrek.co

Udostępnij:

Autor: Redakcja onOZE