Kamil Stoch w kampanii “Lepiej bez smogu”

Nie od dziś wiadomo, że kwestia zanieczyszczenia polskiego powietrza smogiem jest dużym kłopotem. Kolejne akcje nie przynoszą większego skutku. Do akcji włączył się więc lider reprezentacji skoczków narciarskich, Kamil Stoch. To dla niego wyjątkowa walka, bo jak zdradza, w Zakopanem trzeba się z nim zmagać całą zimę.Kolejne akcje społecznie nie przynoszą większego skutku. Problem zanieczyszczenia powietrza przez smog jest wciąż bardzo duży. Mimo nawoływań do podjęcia konkretnych kroków, cały czas brakuje odpowiednich decyzji po stronach samorządów czy także samych obywateli.

W celu ograniczenia smogu, do kampanii zaproszono znane postaci ze świata sportu. Jedną z nich jest oczywiście Kamil Stoch. Lider reprezentacji Polski w skokach narciarskich zachęca do zmierzenia się z tym problemem. W akcji nazwanej “Lepiej bez smogu”, zawodnik pojawia się z trenerką personalną Anką Dziedzic i żużlowcem Antonio Lindbaeckiem.


– Wszyscy oddychamy tym samym powietrzem, więc wszyscy powinniśmy o nie dbać – mówi Stoch, który razem z pozostałymi uczestnikami zmywa smog ze ściany, wykonując napis nazwy akcji na ścianie. Polski skoczek przyznał, że problem smogu jest mu wyjątkowo bliski ze względu na bliskość do Zakopanego.

– Na co dzień mieszkam w Zakopanem, gdzie smog towarzyszy nam niemal przez całą zimę. Gdy tylko dostałem propozycję udziału w kampanii na rzecz poprawy jakości powietrza, wiedziałem, że to projekt, w który chcę się zaangażować – cytuje Stocha portal Lepiejbezsmogu.pl.


O akcji

Żyjemy coraz szybciej, mocniej, intensywniej. A gdyby tak zwolnić i… złapać chwilę oddechu? Niestety, na co dzień oddychamy bardzo zanieczyszczonym powietrzem, a smog stał się jednym z największych zagrożeń współczesnego świata. Zareagujmy, zanim będzie za późno.


Każdy z nas może zrobić coś, co wpłynie pozytywnie na środowisko, a razem możemy osiągnąć wielki sukces! Dlatego w kampanii Lepiej bez smogu wspólnie z Kamilem Stochem, Anką Dziedzic oraz Antonio Lindbackiem, zachęcamy do działania na rzecz poprawy jakości powietrza w Polsce.

Źródło: lepiejbezsmogu.pl

Udostępnij:

Autor: Redakcja onOZE