Policyjna akcja SMOG powraca.

Akcja SMOG powraca. Już w środę 17 lipca wystartuje kolejna, ogólnopolska akcja policji mająca na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wzmożone działania skupią się również na wykroczeniach związanych z łamaniem prawa pod kątem nadmiernego emitowania zanieczyszczeń.

Akcja SMOG. Środa pod znakiem bezpieczeństwa w ruchu drogowym

17 lipca 2019 roku w całym kraju policjanci przeprowadzą wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze będą reagowali na naruszenia przepisów ruchu drogowego, również te związane z ochroną środowiska – poinformowała Komenda Główna Policji.

Warszawscy kierowcy mieli dotąd wiele okazji, by zaznajomić się z działaniami funkcjonariuszy w ramach akcji “SMOG”. Już w środę stołeczni policjanci ponownie pojawią się na drogach, by czuwać nad ogólnym bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Mundurowi będą zwracać szczególną uwagę na poziom zanieczyszczeń emitowanych przez auta. W ten sposób chcą wyeliminować z ulic pojazdy w niedopuszczalnym stanie technicznym. Najczęstszymi przyczynami wydzielania nadmiernej ilości spalin są uszkodzenie silnika lub układu wydechowego.

Co grozi kierowcom?

Policja ostrzega, że w przypadku naruszenia wymagań dot. ochrony środowiska, zatrzymywane będą dowody rejestracyjne, a niesprawne pojazdy nie będą dopuszczone do dalszej jazdy.

W jutrzejszej akcji weźmie w sumie udział około 5 tysięcy policjantów. Poza działaniami w ramach akcji “SMOG” zwracać będą szczególną uwagę na wszystkie naruszenia w ruchu drogowym, a w szczególności:

  • nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu
  • niedostosowania prędkości do warunków ruchu
  • nieustąpienia pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Udostępnij:

Autor: Redakcja onOZE