Kreisel Electric i VinFast wspólnie opracują nowy akumulator do pojazdów elektrycznych

W ramach podpisanej właśnie umowy współpracy Kreisel i VinFast wspólnie opracują akumulator do elektrycznych samochodów osobowych i autobusów VinFast. Do sprzedaży trafi on w 2020 r.

Spółka VinFast Manufacturing & Trading Co., Ltd. (VinFast) ogłosiła dzisiaj zawarcie umowy współpracy z Kreisel Electric, w ramach której powstanie nowy akumulator od pojazdów elektrycznych i autobusów produkowanych w zakładzie VinFast na terenie Wietnamu. Decyzja Kreisel podyktowana była wysoką jakością, niską masą, wysokim poziomem bezpieczeństwa oraz dużą trwałością akumulatorów Kreisel Electric. Dzięki współpracy z Kreisel spółka VinFast będzie mogła przyspieszyć produkcję elektrycznych samochodów osobowych i autobusów wyposażonych w nowy akumulator, wprowadzając je do sprzedaży już w 2020 r.

Firma Kreisel Electric jest pionierem i jednym z najbardziej renomowanych producentów nowoczesnych akumulatorów i rozwiązań energetycznych dla pojazdów elektrycznych. Jej produkty wyróżniają się niewielkimi rozmiarami, wysokimi parametrami odprowadzania ciepła, jak również wysokim poziomem bezpieczeństwa, krótkim czasem ładowania i długą żywotnością, a zarazem niskimi kosztami produkcji. Ostatnio Kreisel Electric otrzymała od firmy konsultingowej Frost & Sullivan nagrodę Product Leadership Award przyznawaną firmom tworzącym pionierskie produkty i technologie, które mogą zmieniać świat.

„Uważamy, że rozwiązania Kreisel Electric wyznaczają nowe standardy dla samochodów elektrycznych VinFast. Wierzymy, że ich jakość oraz poziom bezpieczeństwa, jaki gwarantują, przemówią do naszych klientów” – powiedziała Le Thi Thu Thuy – wiceprezes Vingroup i prezes zarządu VinFast.

Pochodząca z Austrii spółka Kreisel Electric GmbH & Co KG oferuje innowacyjne rozwiązania systemowe dla technologii stacjonarnych i e-mobilnych, opracowując najlżejsze i najwydajniejsze akumulatory na świecie. Obecnie realizuje ona projekty związane z szeroką gamą pojazdów, od samochodów osobowych, autobusów i ciężarówek, po łodzie i samoloty, jak również ze stacjonarnymi technologiami magazynowania energii.

Źródło: pap

Udostępnij:

Autor: Redakcja onOZE