Rekordowa ilość przyłączeń do sieci Grupy Tauron

W pierwszym półroczu tego roku spółka Tauron Dystrybucja przyłączyła do sieci 8,7 tys. odnawialnych źródeł energii (OZE). To niemal trzykrotnie więcej niż w analogicznym okresie 2018 r.

Przyłączone w 2019 r. przez Turon urządzenia mają łączną moc wynoszącą ponad 108 MW. Zdecydowana większość z nich to mikroinstalacje fotowoltaiczne, jednak chodzi także o trzy elektrownie wiatrowe, trzy wodne czy elektrownię wykorzystująca biogaz rolniczy. Dla porównania, w pierwszym półroczu 2018 r. do sieci Grupy Tauron przyłączono 3,1 tys. OZE o mocy 30 MW, a w całym minionym roku ponad 8 tys. mikroinstalacji o łącznej mocy 75 MW. Z kolei w 2017 r. podłączono nieco ponad 4 tys. mikroinstalacji (sumaryczna moc 24 MW).

Tym samym na obecną chwilę Grupa Tauron może pochwalić się 25 tys. mikroinstalacji przyłączonych do sieci, o łącznej mocy 215 MW.

Tauron Dystrybucja to część Grupy Tauron, największego dystrybutora energii elektrycznej w Polsce. Grupa rocznie dostarcza ponad 49,7 TWh energii elektrycznej do 5,5 mln klientów końcowych. Jest też drugim co do wielkości producentem i sprzedawcą energii elektrycznej w naszym kraju.

Źródło: inzynieria.com

Udostępnij:

Autor: Redakcja onOZE