Program Agroenergia wesprze nie tylko rolników, ale również środowisko naturalne

Celem programu Agroenergia jest wsparcie związane z ograniczeniem negatywnego wpływu na środowisko działalności rolniczej. Dotacje i preferencyjne pożyczki pomogą rolnikom zmniejszyć zużycie chociażby wody.

Poprawią też znacznie efektywność energetyczną w gospodarstwach rolnych. Całkowity budżet programu to 200 mln zł. 120 mln przeznaczono na zwrotne formy finansowania, a 80 mln zł na wsparcie bezzwrotne.

Rolnicy mogą otrzymywać wsparcie dla przedsięwzięć z zakresu nowych źródeł ciepła i energii elektrycznej (w tym OZE) oraz magazynów energii.

800 tys. zł dotacji dla rolnika indywidualnego, który zainwestuje w OZE

Nawet 800 tys. złotych dotacji z Programu „AgroEnergia” otrzymać może rolnik, który zdecyduje się na zainwestowanie w odnawialne źródła energii. Wysokość pożyczki, drugiej opcji pozyskania pieniędzy na ten cel, wynosić będzie od 100 tysięcy zł do 2 mln. Można już składać wnioski!

Nowe źródła ciepła i energii elektrycznej (w tym OZE) wraz z magazynami energii, zmniejszenie zużycia surowców pierwotnych, przedsięwzięcia mające na celu poprawę efektywności energetycznej – na takie projekty rolnicy indywidualni będą mogli otrzymać dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Budżet nowego programu Agroenergia, do którego nabór trwa od 8 lipca br., to 200 mln zł.

Udostępnij:

Autor: Redakcja onOZE