PiS stawia na atom. Minister środowiska: przygotowane są lokalizacje

– Polska potrzebuje elektrowni jądrowej. Potrzeba krótkich, męskich decyzji – stwierdził w debacie wyborczej Robert Winnicki z Konfederacji. W odpowiedzi na to minister środowiska Henryk Kowalczyk zauważył, że “PiS będzie rozwijał energię atomową”. – Przygotowane są lokalizacje – dodał. Przedstawiciel PSL, Koalicji Obywatelskiej i Lewicy woleliby postawić na rozwój odnawialnych źródeł energii.

Prowadzący debatę wyborczą “Polska Wybiera – Wybory Parlamentarne 2019” Piotr Witwicki zauważył, że przed 8 laty panowała niemal powszechna zgoda w sprawie energii atomowej. Teraz okazało się, że zdania bardziej się spolaryzowały. Zwolennikami energii atomowej są Konfederacja i PiS, a PSL i Koalicja Obywatelska wolałyby postawić na odnawialne źródła energii (OZE). Jedynie w koalicji partii lewicowych trwają dyskusje w tej sprawie. Razem jest za atomem, a SLD i Wiosna przeciw.

– Polska potrzebuje elektrowni jądrowej. Węgiel będzie się wyczerpywał – argumentował Robert Winnicki z Konfederacji. Jego zdaniem Polska ma ogromne zaniedbania dotyczące rozwoju energii atomowej “przez wszystkie kadencje”. – Obecny rząd również to zaniedbuje – przekonywał Winnicki. – Potrzeba krótkich, męskich decyzji – apelował.

Źródło: polsatnews.pl

Udostępnij:

Autor: Redakcja onOZE