Samochody elektryczne to nadal bardzo mała nisza na rynku motoryzacyjnym, nawet w kolebce Tesli, w Stanach Zjednoczonych, w ostatnim kwartale sprzedaż aut elektrycznych stanowiła tylko 1,9% całości. To jednak nie jest tak szokujące, jak fakt, że w tym samym czasie udział w rynku aut z manualną skrzynią biegów wyniósł tylko 1,1%.

W Stanach Zjednoczonych automatyczne skrzynie biegów to w zasadzie standard. Okazuje się, że w 3. kwartale 2019 roku zaledwie 1,1% nowych aut było wyposażone w ręczną skrzynię biegów. De facto tylko 1 na 100 sprzedanych aut ma tradycyjną przekładnię, która np. w Polsce nadal jest powszechna i częściej stosowana.

Jeśli natomiast jakimś wyznacznikiem mogą być oferty sprzedaży aut używanych, to wygląda na to, że automatyczne skrzynie biegów z pewnością nie są w Polsce niszą. Jeśli spojrzymy na oferty na jednym z największych portali ogłoszeniowych, to okazuje się, że 82 000 aut z oferowanych 274 000 ma już automatyczną skrzynię biegów. Jeszcze lepiej wygląda to w przypadku aut nowych, na 31 000 takich ogłoszeń, ponad połowa (16 700) to auta z automatycznymi przekładniami. Wygląda więc na to, że również do naszego kraju powoli trafia moda na automaty.

Źródło: antyweb.pl, beautuqueen.pl

Zostaw swoją odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *