Audi zwiększa wydatki na elektromobilność

Audi AG ogłosiło, że zaplanowało na najbliższe pięć lat łączną kwotę około 37 mld euro na wydatki na badania i rozwój oraz na inwestycje w rzeczowe aktywa trwałe. Kwota ta obejmuje m.in. nakłady na nieruchomości, urządzenia techniczne i wyposażenie.W kontekście tzw. „mapy drogowej” na rzecz elektryfikacji, koncern z Ingolstadt planuje wydatki początkowe na elektromobilność w wysokości 12 miliardów euro.

Do 2025 roku Grupa Audi zamierza posiadać w swojej ofercie ponad trzydzieści modeli zelektryfikowanych, z których dwadzieścia będzie w pełni elektrycznych. Do tego czasu koncern zamierza pokryć około 40 procent swojej światowej sprzedaży samochodami elektrycznymi i hybrydowymi. By osiągnąć szybki wzrost w tym segmencie, Audi współpracuje z Porsche w celu konstruowania platformy PPE dla dużych samochodów elektrycznych, zaś Modułowy Układ Napędowy E (MEB) opracowywany jest wspólnie z Volkswagenem.

Jak powiedział Alexander Seitz, członek zarządu AUDI AG ds. finansów, Chin i spraw prawnych:
„Dzięki naszej strategii „Consistently Audi”, przyspieszamy działania – ‘mapę drogową’ – w kierunku elektryfikacji. Nasze planowanie inwestycyjne bierze to pod uwagę. Do roku 2024 na mobilność elektryczną wydamy około 12 mld euro – więcej niż kiedykolwiek wcześniej”.

Źródło: audi.press-bank.pl

Udostępnij:

Autor: Redakcja onOZE