Ekologiczne Solarisy pojadą do Chorwacji

Firma Solaris Bus & Coach S.A. dostarczy 11 ekologicznych Solarisów Urbino 12 do malowniczego miasta Dubrovnik w Chorwacji. Zamawiający nowoczesne autobusy niskopodłogowe polskiej produkcji przewoźnik Libertas Dubrovnik d.o.o. otrzyma zamówione pojazdy w połowie roku 2020, co pomoże mu uporać się ze wzmożonym ruchem pasażerskim w szczycie sezonu turystycznego.

Złożone przez przewoźnika Libertas Dubrovnik d.o.o zamówienie osiągnęło łączną wartość blisko 2,5 miliona euro. Zgodnie z podpisaną umową, do końca maja 2020 roku do najchętniej odwiedzanego przez turystów miasta w Chorwacji dostarczonych zostanie 11 nowoczesnych, niskopodłogowych autobusów miejskich Solaris Urbino 12. Pojazdy objęte zostaną 4-letnią gwarancją.

Polski producent wyposaży zamówione autobusy w oszczędne i ekologiczne silniki o mocy 270 kW, spełniające surowe normy czystości spalin EURO 6D. Układ napędowy uzupełni automatyczna skrzynia biegów z programem economy, pozwalającym na wydatne zredukowanie zużycia paliwa. Spośród 85 pasażerów, których jednocześnie zabiorą na pokład pojazdy z Bolechowa, 24 zajmie miejsca siedzące. Wszystkim podróżnym komfort jazdy zapewni wydajny układ klimatyzacji całopojazdowej. Nie zabraknie także systemu informacji pasażerskiej, w skład którego wejdą m.in. wewnętrzne monitory LED. Zgodnie z oczekiwaniami zamawiającego, nowoczesne Solarisy Urbino 12 wyposażone zostaną także w system monitoringu wizyjnego, obejmującego zarówno kamery obserwujące przestrzeń pasażerską, jak i drogę przed autobusem.

Dzięki realizacji zamówienia złożonego przez klienta z Dubrovnika, firma Solaris dostarczy swe pierwsze autobusy miejskie z rodziny Urbino do Chorwacji. Dotychczas, po drogach położonego nad Morzem Adriatyckim kraju podróżuje jeden pojazd z Bolechowa – to dostarczony w 2014 roku do miasta Karlovac międzymiastowy Solaris InterUrbino 12,8.

Źródło: salarisbus.com

Autor: Redakcja onOZE