Elektryczne samochody na minuty znikną z Wrocławia

Zaskakująca informacja z samego rana. Właśnie się dowiedzieliśmy, że 15 stycznia 2020 roku firma Enigma System Ochrony Informacji podpisała z miastem Wrocław aneks do umowy na działalność Miejskiej Wypożyczalni Samochodów Elektrycznych „Vozilla”. Z aneksu wynika, że wypożyczalnia kończy działalność 30 kwietnia 2020 roku.

Vozilla zniknie z Wrocławia? Będzie ktoś inny?

Jak mówi Miłosz Franaszek, szef projektu Vozilla, W konsekwencji dynamicznych zmian otoczenia oraz sytuacji na rynku projekt w obecnej formie stracił sens swojej kontynuacji. Brak przykładów podobnych wypożyczalni funkcjonujących w zbliżonych uwarunkowaniach sprawia, że MWSE Vozilla można traktować jako eksperyment, z którego zebrana wiedza posłuży całej branży i pozwoli dalej rozwijać ideę „sharing economy” w Polsce.

Nissany Leafy, Renault Zoe i Nissany e-NV200, które udostępniano w usłudze, będą już teraz wycofywane z ulic. Potrwa to do trzech miesięcy, czyli w okresie do kwietnia 2020 roku, a informacje na temat procesu mają być komunikowane przez przedstawicieli firmy Enigma. Zmiany „zapewne” nie będą dotyczyły elektrycznych skuterów Blinkee, które również były udostępniane w ramach sieci Vozilla.

Po dwóch latach działalności Vozilla informuje o 60 tysiącach zarejestrowanych użytkowników, którzy wypożyczyli samochody 600 tysięcy razy. Usługa przedpremierowo wystartowała w październiku 2017 roku. Oficjalnie ruszyła 4 listopada 2017 roku.

Udostępnij:

Autor: Redakcja onOZE