Europejski operator sieci stacji ładowania – firma Ionity złożyła zamówienie na 324 stacje do ładowania pojazdów elektrycznych o mocy 350 kW. Instalację ładowarek przewiedziano jeszcze w tym roku.

Jak dotąd Ionity, spółka joint venture utworzona przez Grupę BMW, Daimler AG, Ford Motor Company i grupę Volkswagena wraz z Audi i Porsche, uruchomiła 202 stacje ładowania w 18 europejskich krajach. Ładowarki są instalowane w ramach kontraktu z ABB, który obejmuje instalację 340 stacji.

Teraz operator złożył zamówienie na na kolejne 324 stacje do ładowania pojazdów elektrycznych o mocy 350 kW. Ładowarki, które zostaną dostarczone w ramach nowego zamówienia, posiadają smuklejszą jak dotąd konstrukcję ze wszystkich stacji ABB, pracują również ciszej niż inne modele. Dodatkowe usprawnienia to m.in. specjalny wyświetlacz i dłuższe przewody ze zintegrowanym mechanizmem zwijania. Ułatwia to podłączenie do gniazda ładowania oraz chroni kable przed kontaktem z podłożem i uciążliwym dla użytkowników zabrudzeniem.
Przypominamy, że z końcem stycznia sieć Ionity wprowadziła nowy cennik na usługę ładowania pojazdów elektrycznych na należących do niej stacjach ładowania z ultraszybkimi ładowarkami o mocy do 350 kW. Cena dla krajów w strefie euro została ustalona na poziomie 0,79 euro za kWh (brutto). Sieć Ionity nie działa jeszcze w Polsce, ale operator planuje budowę w Polsce 12 stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Z cennika operatora wynika, że korzystając z jego stacji w Polsce trzeba będzie zapłać 3,50 zł za kWh energii elektrycznej.

Źródło: cire.pl

Zostaw swoją odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *