Moja Woda – nabór wniosków już 1 lipca

Minister Klimatu Michał Kurtyka zapowiedział uruchomienie naboru na dofinansowanie do przydomowej małej retencji. Z programu “Moja Woda” można otrzymać nawet 5 tysięcy złotych. Budżet wynosi 100 milionów złotych.

 – Od 1 lipca będzie można aplikować w ramach programu “Moja Woda”. Program ten to 20 tysięcy małych przydomowych zbiorników retencyjnych po to, żebyśmy, mówiąc językiem fachowców, zamykali pętlę wodną na najniższym poziomie, czyli zbierali deszczówkę i wykorzystywali ją do podlewania ogrodów i odciążyli sieci wodociągowe, odciążyli oczyszczalnie ścieków i kanalizację – zapowiedział minister klimatu podczas szczytu klimatycznego togetair.Fotowoltaika od Columbus Energy

Czym jest program “Moja Woda”?

“Moja Woda” jest nowym programem dofinansowania opracowanym przez resort klimatu i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jego budżet wynosi 100 milionów złotych.

Dotacja w wysokości 5 tysięcy złotych będzie udzielana na rzecz wspierania małej retencji wody, czyli na montaż przewodów odprowadzających wodę, zbiorników, instalacji nawadniających ziemię i na budowę oczka wodnego.

“Moja Woda” – dodatkowe informacje

Dofinansowanie może pokryć maksymalnie 80 procent wszystkich kosztów. Uwzględniane są te inwestycje i transakcje, które poniesiono po 1 czerwca br. Wnioski od 1 lipca będą przyjmowały wojewódzkie oddziały NFOŚiGW.

Źródło: next.gazeta.pl

Autor: Redakcja onOZE