Kurtyka: program “Mój prąd” sfinansuje także ładowarki do aut elektrycznych

Resort klimatu zamierza uzupełnić rządowy program “Mój prąd”, zapewniający finansowanie instalacji fotowoltaicznych, o możliwość finansowania również domowych ładowarek do samochodów elektrycznych – poinformował w Karpaczu minister klimatu Michał Kurtyka.

“Pracujemy nad tym. Odpowiednie zmiany legislacyjne w rozporządzeniu ministra klimatu, poszerzającym spektrum tematów, które mogą być finansowane z budżetu “Mojego prądu”, jest w końcowej fazie prac legislacyjnych” – powiedział minister podczas briefingu prasowego w kuluarach Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

Minister nie sprecyzował, czy rozszerzenie programu o możliwość finansowania ładowarek spowoduje także powiększenie budżetu “Mojego prądu”. “O tym jeszcze będziemy informować” – powiedział.

Szef resortu klimatu ocenił, że program “Mój prąd” cieszy się dużym zainteresowaniem. “Ponad 140 tys. Polaków złożyło już wnioski w tym programie, czyli z puli 1 mld zł wyczerpaliśmy już ponad 650 mln zł. Myślimy o tym, w którą stronę iść dalej jeśli chodzi o ten program” – tłumaczył Kurtyka, zapowiadając, że program nadal będzie łatwy w obsłudze i dostępny dla wszystkich chętnych.

“Mamy świadomość, że jednym z elementów sukcesu programu “Mój prąd” jest łatwość wykorzystania – on jest prosty dla użytkownika. Nie chcielibyśmy tej prostoty utracić, a jednocześnie widzimy to wygrywające “trio” w nowych domach, czyli panel fotowoltaiczny, pompa ciepła i ładowarka, które bardzo dobrze ze sobą współgrają, dobrze się uzupełniają i stanowią dla nas szansę, jeżeli chodzi o rozwój nowych gałęzi przemysłowych” – wyjaśnił minister klimatu.

Przypomniał, że w innym rządowym programie – “Czyste powietrze” – jest możliwość zaaplikowania zarówno o środki na panel fotowoltaiczny, jak i pompę ciepła. “Dlatego myślimy o tym, żeby “Mój prąd” był również tym programem, który byłby wzbogacony przez możliwość zainstalowania ładowarki do samochodu elektrycznego” – poinformował Kurtyka.

Udostępnij:

Autor: Redakcja onoze