MF: Trwa pilotaż Programu Współdziałania (komunikat)

Menu

Strona główna
>Informacje i komunikaty prasowe

>Biznes

wykop.pl

16.09.2020, 09:22

 

Biznes,

Komunikaty instytucji

 

– MF informuje:
– Od 1 lipca 2020 r. przedsiębiorcy mogą aplikować do Programu Współdziałania, który jest nową formą relacji pomiędzy dużymi podatnikami a Krajową Administracją Skarbową.- Program oparty jest na wzajemnej współpracy i ma na celu prawidłowe rozliczanie zobowiązań podatkowych w bieżąco składanych deklaracjach, z jednoczesnym ograniczaniem kontroli u podatników. – Zainteresowanie przystąpieniem do projektu wyraziło już kilkanaście podmiotów. „Podatnicy, którzy przystąpią do Programu mogą liczyć na szereg korzyści. To przykładowo możliwość zawierania porozumień w zakresie interpretacji i stosowania prawa podatkowego, stosowania odpowiednich warunków w transakcjach z podmiotami powiązanymi czy wysokości zaliczek na podatek dochodowy. Przedsiębiorcy będą mogli też skorzystać z ulg w spłacie odsetek. Udział w programie przyniesie firmom również korzyści wizerunkowe” – podkreśla szefowa KAS Magdalena Rzeczkowska. Otwarcie się Krajowej Administracji Skarbowej na nową formę współpracy znalazło uznanie m.in. wśród przedstawicieli przedsiębiorców podczas spotkania z cyklu Dialog z Biznesem. Przedsiębiorcy pozytywnie odbierają Program, który ma zapewnić lepsze warunki do prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce i uwzględnia oczekiwania dużych podmiotów. Nowa forma współpracy opiera się na transparentności, zaufaniu i zrozumieniu indywidualnych potrzeb podatnika. Program przyczyni się do zmiany relacji na linii urzędnik – podatnik. Pilotaż przewiduje, że Szef KAS może ograniczyć do 20 liczbę firm, z którymi podpisze umowę o współdziałanie w pierwszym etapie wdrażania Programu. Więcej informacji o Programie na Portalu Podatkowym: Program Współdziałania
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)
kom/ osz/

Źródło informacji: MF/KAS

POBIERZ


TXT
 

PDF
 

E-mail
 

Drukuj

Za materiał opublikowany w serwisie Centrum Prasowego PAP odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „Centrum Prasowe PAP” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie Centrum Prasowego mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI Z Biznes

Partnerzy

Znajdź nas

Tweeter
Facebook
g+
YouTubeE-mail
Hasło
Powtórz hasło
Strona WWW

Przepisz kod z obrazka


captcha

reload  Przeładuj obrazek


DZIENNIKARZ


Masz już konto? –


E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Strona WWW
Przepisz kod z obrazka

captcha

reload  Przeładuj obrazekMasz już konto? –


Jeżeli jesteś przedstawicielem mediów,
prosimy o wypełnienie poniższych pól.

Imię
Nazwisko
Nazwa redakcji

E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Przepisz kod z obrazka

captcha

reload  Przeładuj obrazek

DZIENNIKARZ


Masz już konto? –

DANE PERSONALNE

Imię*
Nazwisko*
Imię ojca*


Płeć
Kobieta / Mężczyzna

PESEL (dotyczy obywateli RP)
Seria i numer dowodu osobistego lub paszportu*
Kraj*
ADRES STAŁEGO ZAMIESZKANIA

Ulica*
Kod pocztowy*
Miasto*
DANE REDAKCJI

Nazwa redakcji*
Adres redakcji

Kod pocztowy*
Miasto*
Telefon stacjonarny*
Telefon komórkowy*
Fax*
Numer legitymacji prasowej*
Funkcja*

WÓZ TRANSMISYJNY

(Nie dotyczy wozów technicznych)

Marka*
Numer rejestracyjny*


*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych do celów
związanych z akredytacją , zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r.
o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926, z późn. zm.)


Udostępnij:

Autor: