Singapurski deweloper zajmujący się odnawialnymi źródłami energii, Sunseap, będzie sprzedawał energię Facebookowi w Singapurze w ramach umowy zakupu energii wirtualnej (VPPA).
Energia elektryczna będzie dostarczana przez pływający panel fotowoltaiczny o mocy 5 MW, który Sunseap obsługuje w Cieśninie Johor.

Singapurska Rada Rozwoju Gospodarczego wsparła projekt. Macierz została pierwotnie zaprojektowana w celu zapewnienia zasilania sieci przez 25 lat. Pływające PV jest szczególnie interesujące w krajach takich jak Singapur, gdzie dostępność gruntów jest główną przeszkodą we wdrażaniu naziemnych projektów PV.W sierpniu ubiegłego roku jednostka Sembcorp Industries rozpoczęła prace nad pływającą elektrownią słoneczną o mocy 60 MW w zbiorniku Tengeh. Elektrownia słoneczna będzie dostarczać energię elektryczną na podstawie 25-letniej umowy na zakup energii zawartej z Zarządem Usług Komunalnych. Instytut Badań nad Energią Słoneczną w Singapurze od 2017 roku wykorzystuje zbiornik Tengeh jako stanowisko testowe dla pływających energii słonecznych.

Zostaw swoją odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *