Singapurski deweloper zajmujący się odnawialnymi źródłami energii, Sunseap, będzie sprzedawał energię Facebookowi w Singapurze w ramach umowy zakupu energii wirtualnej (VPPA).
Energia elektryczna będzie dostarczana przez pływający panel fotowoltaiczny o mocy 5 MW, który Sunseap obsługuje w Cieśninie Johor.

Singapurska Rada Rozwoju Gospodarczego wsparła projekt. Macierz została pierwotnie zaprojektowana w celu zapewnienia zasilania sieci przez 25 lat. Pływające PV jest szczególnie interesujące w krajach takich jak Singapur, gdzie dostępność gruntów jest główną przeszkodą we wdrażaniu naziemnych projektów PV.W sierpniu ubiegłego roku jednostka Sembcorp Industries rozpoczęła prace nad pływającą elektrownią słoneczną o mocy 60 MW w zbiorniku Tengeh. Elektrownia słoneczna będzie dostarczać energię elektryczną na podstawie 25-letniej umowy na zakup energii zawartej z Zarządem Usług Komunalnych. Instytut Badań nad Energią Słoneczną w Singapurze od 2017 roku wykorzystuje zbiornik Tengeh jako stanowisko testowe dla pływających energii słonecznych.

Zostaw swoją odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *